22. 4. 2023

Oslava 151. narozenin pivovaru Zubr přilákala přes 2 500 lidí

Oslava 151. narozenin pivovaru Zubr přilákala přes 2 500 lidí

V pátek 21. 4. proběhla tradiční narozeninová oslava pivovaru ZUBR, která jako každý rok zahájila festivalovou sezónu. Počasí bylo jako na objednávku. Do pivovaru se dorazilo pobavit a vychutnat si skvělé pivo přes 2 500 fanoušků, kteří během prosluněného odpoledne vypili úctyhodných 14 000 vychlazených půllitrů piva.

„Atmosféra pivovarského nádvoří plného spokojených lidí je neopakovatelná. Děkujeme všem, kteří do pivovaru dorazili a oslavili s námi již 151. výročí od položení základního kamene pivovaru,“ říká Kateřina Vilímová, brand manager značky Zubr a dodává s úsměvem: “ Vždyť hlavním posláním zlatého moku je spojovat lidi, kteří se chtějí bavit, a to se na 100 % podařilo.“

Brány pivovaru se návštěvníkům otevřely v 15:00 hodin a o hudební program se letos postaraly oblíbené skupiny Hanz´s Fuckers, Penzistor, Alkehol a zlatým hřebem večera byla kapela Walda Gang.

Během odpoledne proběhlo úspěšné představení svrchně kvašeného piva SUMMIT ALE z nového programu SLÁDKŮV TIP, ve kterém společně představují sládci pivovarů Zubr, Holba a Litovel jedinečný výběr sedmi limitovaných edic piva, uvařených k různým příležitostem podle unikátních receptur. Základ piva SUMMIT ALE tvoří české a bavorské ječné slady, které určují plnost chuti a zlatou barvu. Specifický charakter pak pivu dodává kombinace vybraných českých a amerických chmelů, zejména odrůd Summit a Willamette, díky kterým vyniká vyváženou lahodnou hořkostí a jedinečným chmelovým aroma s převládajícími kořeněnými a citrusovými tóny. „Velmi nás těší, že jsme na tuto novinku zaznamenali samé kladné ohlasy,“ říká Kateřina Vilímová a dodává: „ V těchto dnech míří na čepy vybraných pivnic a restaurací, především na střední Moravě, kde ho budou moct ochutnat i ti, co na oslavě narozenin pivovaru nebyli.“

Na čepu byla všechna piva z produkce pivovaru Zubr a nechyběla ani nefiltrovaná, 4x chmelená jedenáctka ZUBR Grand přímo z ležáckých sklepů.

Zubr

Bylo Vám 18 let?