14. 9. 2022

Podzim ve znamení speciálu ZUBR Extra hořký 12,5 %

Letní limitovanou edici jedenáctky ZUBR Polotmavý v těchto dnech střídá na čepech oblíbený podzimní svatováclavský speciál ZUBR Extra hořký 12,5 %, který byl uvařen k příležitosti svátku svatého Václava, patrona českého piva. Limitovanou edici tohoto výjimečného světlého ležáku si můžete vychutnat ve více jak dvou stovkách restaurací na střední a východní Moravě.

“Věříme, že svatováclavský speciál ZUBR Extra hořký 12,5 % bude pro milovníky piva extra zážitek,“ říká Nataša Rousková, sládková pivovaru ZUBR, a dodává: Tento ležák s 5,5 % alkoholu, který byl uvařen podle tradiční receptury z několika vybraných odrůd českého chmele, vyniká svou výraznou intenzívní hořkostí a lahodnou chutí. Intenzivní hořkosti speciálu jsme docílili dávkováním chmelu během chmelovaru do piva na pětkrát v přesně stanoveném množství a čase. Pro dosažení výsledné chuti je důležitá také doba zrání v ležáckém sklepě při nízké teplotě a ta činí v případě tohoto speciálu 65 dní.“

Speciál ZUBR Extra hořký 12,5 % si můžete vychutnat kromě vybraných pivnic a restaurací na Moravě také na Svatováclavských slavnostech na kroměřížském výstavišti. Open-air festival startuje již v sobotu 10. září a vy se můžete těšit na Marka Ztraceného, Pokáče, Citron, Fleret, Hodiny, Nšoči a spoustu dalších.

Výhradně v pivovarské prodejně v Přerově si pak můžete zakoupit speciál také v jeho nefiltrované podobě v originálních lahvích s patentním uzávěrem o objemu 0,75 l a 2 l.

Zubr

Bylo Vám 18 let?